Монтаж зенітних ліхтарів: помилки при установці і герметизації зенітного ліхтаря
+380 89 120 51 80 Замовити дзвінок

Зенітні ліхтарі встановлюються в покрівлю будівлі для природного освітлення і аерації приміщення. Правильний монтаж таких конструкцій здатний запобігти ряд проблем, що призводять до несправності приводів, протечке і пошкодження елементів ліхтаря.

Складність робіт перш за все полягає у вимозі по розміщенню його на покрівлі. Доступ до конструкцій можливий тільки зовні будівлі на покрівлі. Тому монтаж зенітних ліхтарів рекомендується виконувати спеціальним навченим бригадам.

Розташування зенітних ліхтарів на покрівлі розраховується безпосередньо проектувальником. Тут обов'язково враховується функціональна складова ліхтарів (вбудовані стулки вентиляції або димовидалення). Занадто часте розташування ліхтарів може створити світлооптичних дискомфорт, впливати на нагрів приміщення влітку і переохолодженням в холодний період часу.

1. Основні моменти в монтажі підстави

Перед початком монтажу зенітних ліхтарів необхідно зробити контрольні заміри отвору, перевірка повного комплекту конструкції зенітного ліхтаря.

Установка підстави ліхтаря починається з кута отвору. Послідовно з'єднуються всі елементи підстави в одне ціле. Не допускається збирання підстави хаотично з будь-якого місця отвору. Встановлене основа повинна мати рівні діагоналі, що не перекошені підстави.

Установка підстави зенітного ліхтаря

Проводити контроль за дотриманням кроку саморізів при монтажі підстави до несучої рами і здача його контролюючим органам.

При прийманні фронту робіт примикання ліхтаря особлива увага приділяється примикання гідроізоляційного килима по площині підстави для забезпечення правильної герметизації зенітного ліхтаря. Обов'язково перевірте відсутність зазорів і нахлестов між плитами утеплювача.

2. Конструкція купола зенітного ліхтаря

При підготовці всіх профілів до збірки слід перевірити правильність установки ущільнювачів. Не допускається загортання, закусиваніе гумки в пазі профілю.

Установка уплотнителей в профиль

При установці профілів конструкції купола зенітного ліхтаря звертайте увагу на затягування саморезних гвинтів.

Контроль зусилля по затягуванню саморізів

Контролюйте зазори і відстані установки профілів згідно з технічною документацією.

3. Заповнення стулки

Особливу увагу при монтажі світлопрозорих полікарбонатних листів потрібно приділити цілісності пароізоляційній стрічки TZRP, необхідної для запобігання попадання пилу і бруду в стільники полікарбонату.

Перед установкою листа в стулку перевірте правильність лицьового боку, стійкою до УФ. Лицьова сторона листа покрита захисною плівкою з символом «G». Неправильне розміщення лицьового боку призводить швидкого руйнування полікарбонату під впливом сонячних променів.

Установка полікарбонату лицьовою стороною вгору

Важливо передбачити наявність зазорів між листами полікарбонату для запобігання деформації при термічному розширенні листів.

Заповнення стулки стільниковим полікарбонатом здійснюється таким чином, щоб канали полікарбонату були спрямовані уздовж ската зенітного ліхтаря.

Тільки після повної установки полікарбонатом основного купола здійснюється монтаж торців полікарбонатом. Не допускається установка полікарбонату на торцях ліхтаря до заповнення основного купола по порожніх арках.

4. Виконання зенітного ліхтаря в якості вентиляції або люка димовидалення

Механізм відкривання стулки на вентиляцію / димовидалення повинен встановлюватися строго горизонтально. Неправильна установка елемента призводить до неповного закриття стулки.

Зверніть гранична увага на вольтаж приводу. Приводи з напругою 220 В використовуються в стулках вентиляції, для стулок димовидалення використовується приводи з напругою 24 В.

Перевірка відкриття стулки зенітного ліхтаря

Після закінчення монтажу стулки провід приводу необхідно залишити зовні (з боку вулиці), для подальшої можливості зробити відкриття стулки за тимчасовою схемою.

Вивільнення дроти приводу для відкриття за тимчасовою схемою

Дотримання всіх етапів монтажу і технологій зберігає правильне функціонування і довгий термін служби зенітних ліхтарів.

При самостійному монтажі виробів M8CITY ми надаємо детальну інструкцію по збірці даних конструкцій і гарантію 1 рік на наші вироби.

Для надійності і економія вашого часу ми надаємо послуги шеф-монтажу з післягарантійним обслуговуванням. Гарантія на змонтовану нами продукцію M8CITY становить 5 років.

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям: