Система димовидалення як працює для чого потрібна і як влаштована
+380 89 120 51 80 Замовити дзвінок

Димовидалення й пожежна безпека

Ефективність видалення диму в разі пожежі безпосередньо впливає на безпеку людей на випадок пожежі у виробничому або адміністративній будівлі. Всі протипожежні системи димовидалення повинні бути синхронізовані, приплив свіжого повітря не повинен нічим бути обмежений.

Поширення пожежі в будівлі

Система протидимного захисту включає в себе димові люки, бічні стулки вентиляції для створення припливу повітря і технологічні комплекси для управління.

Люк димовидалення - це конструкція, що складається з підстави, виконаного зі сталі, і купола з алюмінієвих несучих профілів з полікарбонатною заповненням або склопакетом. Люки розташовуються на дахах виробничих, складських, промислових і громадських будівель і забезпечують природний димовідвод газів і продуктів горіння з приміщення назовні.

Димової люк M8CITY

Установку люків димовидалення та протипожежних люків можна поєднувати з установкою зенітних ліхтарів для природного освітлення і вентиляції.

Зенітний ліхтар M8CITY зі стулками димовидалення

Розглянемо докладніше, що таке протидимна вентиляція і димовидалення.

Щоб очистити евакуаційні шляхи, коридори, приміщення будівлі від чадного газу, диму, частинок сажі, кіптяви, попелу, золи, інших частинок - замість наповнивши його чистим повітрям - в будівлі встановлюють системи димовидалення.

Склад системи димовидалення M8 Сіті

Найменування

Опис

Вид

Зенітні ліхтарі зі стулками димовидалення

Призначені для створення природного світла всередині приміщення. Інтегровані в них люки димовидалення дозволяють створювати додаткову функцію протипожежної безпеки.

Зенітний ліхтар зі стулками димовидалення

Люки димовидалення

Призначені для видалення продуктів горіння і газів з приміщень при виникненні чс і пожеж. Управління стулками здійснюється за допомогою електро-або пневмоприводами.

Люк димовидалення М8 Сіті

Противопожарные люки выхода на кровлю

Призначені для евакуації людей з важкодоступних місць і запобігання поширенню полум'я з приміщення на покрівлю.

Протипожежні люки виходу на покрівлю

Боковые створки вентиляции

Встановлюються окремо на фасади будівель або інтегрується до складу стрічкового скління у вигляді окремих стулок з метою здійснення припливу свіжого повітря і створення додаткової тяги для найбільш ефективного димовидалення.

Бічні стулки вентиляції

Складові робочі вузли

Під час виникнення пожежі при спрацьовуванні відповідних датчиків стулка димового люка за допомогою приводу відкривається на кут більше 90 градусів для запобігання зворотного закриття стулки потоками вітру, що повинна забезпечити система протидимного захисту.

Для припливної системи протидимного захисту можуть бути використані вертикальні стулки припливної вентиляції, які є невід'ємною частиною системи димовидалення. Основне призначення цих стулок є приплив свіжого повітря всередину приміщення для створення додаткової тяги для найбільш ефективного видалення продуктів горіння через люки димовидалення. Управління стулками здійснюється за допомогою компактного ланцюгового приводу.

Стрічкове скління М8 Сiтi

Принцип роботи протидимного вентиляції набагато практичніше - привід включається тільки в разі пожежі, тому при розрахунках електроенергії в розрахунок не беруться.

Вся система управління люками димовидалення и стулками припливної вентиляції підключена до 24 вольтової електричної системі акумуляторів. У такому випадку при виникненні короткого замикання під час пожежі стулка зенітного ліхтаря або димового люка завжди зможе відкритися.

Практичне застосування

Щоб виявити можливі недоліки протипожежної вентиляції димовидалення, потрібно провести профілактичне включення всіх систем разом і окремо. Графік цих перевірок має бути прописаний при монтажі системи, а кожна робота - відзначена. Це дозволяє уникнути збоїв під час НП.

Як працює система димовидалення, покрокові дії:
  • Спрацьовує датчик диму;
  • Надходить сигнал тривоги на пульт управління;
  • Керуючий сигнал від пульта управління передається на приводи люків димовидалення і припливних стулок вентиляції;
  • Автоматично відкриваються люки димовидалення та стулки вентиляції;
  • Здійснюється процес видалення продуктів горіння із зони пожежі назовні.

Що повинна забезпечити система протидимного захисту будівлі

Вона дозволяє локалізувати вогнище пожежі на малих площах, успішно евакуювати людей. Робота спільно з системою пожежогасіння дозволяє швидко загасити загоряння. При невисокій задимленості полегшується робота рятувальників - легше знайти потерпілих або отруїлися чадом, можна швидше вивести їх із зони ризику. Крім того висновок задимленого розпеченого повітря впливає на збереження архітектурної конструкції - знижується ризик деформації або обвалення.

Стадії пожежі в будівлі

Якщо Вам необхідно провести розрахунок вартості димових люків або отримати більш детальну інформацію, відправляйте свій запит на пошту info@m8city.ua. Зв'язатися з фахівцями можна за тел.: +380 89 120 51 80.

З повагою, команда М8 Сіті

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям: