Полікарбонат як матеріал для зенітних ліхтарів: переваги і недоліки
+380 89 120 51 80 Замовити дзвінок

Зенітний ліхтар, являє собою конструкцію, монтируемую на покрівлі будинку для забезпечення функцій природного освітлення. За своєю комплектації, ліхтар складається з жорсткого каркаса склепіння (плоскою або арочної форми) і пропускає сонячне світло матеріалу заповнення. Використання таких конструкцій необхідно для природного освітлення великих за площею приміщень, торгових центрів, залізничних вокзалів, громадських будівель і т.д.

Зенітні ліхтарі з заповненням стільниковим полікарбонатом

Також це обладнання підходить для облаштування додаткових систем вентиляції і провітрювання будівель, обладнання аварійних виходів і слухових вікон для покрівлі.

При виготовленні таких конструкцій, на перше місце виходить проблема міцності і стійкості, вітровим, сніговим навантаженням і механічних впливів. З причини дорожнечі у виготовленні скла арочної форми його застосування в ліхтарях купольної форми вкрай обмежена. Найкраще для цього підходять гнучкі полімерні матеріали, такі як стільниковий і монолітний полікарбонат.

Арочний зенітний ліхтар з полікарбонату

Зенітні ліхтарі з полікарбонату використовуються повсюдно, відрізняються тривалим терміном служби, високою стійкістю до ударів (в 200 разів міцніше скла), малою питомою вагою і високою надійністю.

Переваги

Ліхтарі з полікарбонату стають виграшним рішенням при установці і експлуатації багато в чому, завдяки використанню цього полімерного світлопропускаючого матеріалу. Він має наступні плюси:

  • невелика вага - навіть великі за площею листи володіють малою вагою;
  • еластичність і жорсткість - підходить для виготовлення лінійних закруглених куполів, добре згинається в різні боки, завдяки чому світлові ліхтарі з полікарбонату можуть мати оригінальну форму купола;
  • міцність - матеріал витримує високі вітрові та снігові навантаження, не пошкоджується через вагу снігу, витримує прямі попадання каміння та інші механічні навантаження, якщо матеріал і буде пошкоджений, він не руйнується на осколки, а утворює тріщину і залишається на каркасі купола;
  • завдяки багатокамерною структури стільникового полікарбонату матеріал володіє унікальними теплоізоляційними характеристиками;
  • матеріал виробляється як в прозорому так і в напівпрозорому виконанні з різними коефіцієнтами світлопропускання з метою регулювання надходження сонячного світла в середину приміщення в різних кліматичних зонах;
  • високе світлопропускання і захист від шкідливого УФ-випромінювання;
  • низька ціна - матеріал коштує відносно недорого, і навіть масштабне скління з його допомогою обійдеться в прийнятну вартість.

З використанням полікарбонату можна виготовляти конструкції ліхтарів з стулками для провітрювання приміщення і доступу на дах.

Недоліки

Єдиним недоліком полімерних матеріалів, що застосовується в зенітних ліхтарях, є їх відносна горючість, а отже і низька вогнестійкість самих конструкцій, що обмежує застосування цих матеріалів в протипожежних люках виходу на покрівлю.

До відносного недоліком стільникового полікарбонату можна віднести його естетичний вигляд, який на думку деяких дизайнерів і архітекторів звужує його область застосування. Наприклад, при будівництві іміджевих громадських будівель, таких як бізнес-центри, офіси великих компаній, банків та ін. Але завдяки своїм перевагам зенітних ліхтарі з полімерним заповненням знайшли широке застосування в будівництві промислових будівель і споруд, гіпермаркетів, логістичних центрів, вокзалів тощо.

Порівняння з іншими матеріалами

Крім стільникового полікарбонату, в зведеннях зенітних ліхтарів можуть застосовуватися акрилове скло или монолітний полікарбонат. На практиці ці матеріали мають ряд особливостей. Наприклад, акрилове скло більш крихке в порівнянні з монолітним полікарбонатом, особливо при низьких температурах, що негативно позначається на міцності і довговічності самих виробів. Але в той же час акрилове скло має більш низькою ціною, найкращим светопропусканием, вимагає менших витрат на термоформовки при виробництві сферичних куполів.

Зліва направо: стільниковий полікарбонат, акрилове скло, монолітний полікарбонат

Полікарбонат стільниковий і монолітний, акрилове скло

Акрилове скло і монолітний полікарбонат, вбудовані в купола зенітних ліхтарів, візуально виглядають як скло, що дозволяє їх використовувати в тому числі в будівництві іміджевих об'єктів.

Зенітні точкові ліхтарі для шате-М

Зенітні точкові ліхтарі для шате-М

Таким чином, світлові ліхтарі з полікарбонату доступнішим за ціною і практичніше в експлуатації в порівнянні з іншими аналогами. Крім того, вони можуть бути аркової або прямокутної лінійної форми і будь-якого розміру, завдяки чому підходять для покрівель різної площі та планування.

Якщо Вам необхідно провести розрахунок вартості зенітних ліхтарів із стільникового полікарбонату або отримати більш детальну інформацію, відправляйте свій запит на пошту info@m8city.ua. Зв'язатися з фахівцями можна за тел.: +380 89 120 51 80.

З повагою, команда М8 Сіті

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям: